Ušní svíčky

Ušní svíčky

Každodenní čištění uší může způsobit opravdu vážné zdravotní potíže. Ušní hygiena je velmi důležitá, ale neměla by se přehánět. Čištění vatovými tyčinkami, špejlemi obalenými vatou nebo podobnými alternativami je opravdu nebezpečné. Těmito způsoby si totiž maz zatlačujete ještě hlouběji do ucha a můžete si způsobit zánět či si ucho poranit.

Lidské ucho je velmi složitý orgán, který se skládá ze tří hlavních částí: vnitřního, středního a vnějšího ucha. Zevní zvukovody se průběžně naplňují ušním mazem, který při nadměrné tvorbě tuhne a snižuje se úroveň slyšení. Ušní maz je tuková vrstva, která chrání citlivou kůži zvukovodu, a vytváří tak ochranu proti infekcím. Přílišná hygiena je proto v podstatě škodlivá. Odborně si můžete nechat maz odstranit na ORL. Příjemným řešením odstranění mazu je použití ušních svíček, které jsou léčebným i preventivním doplňkem na cestě ke zdraví. Ušní svíce se vyrábí ručně směsí včelího vosku, přírodní lněné vlákniny, medu, bylin a vonných rostlinných olejů. Např. z heřmánku, levandule či ze skořice.

Svíce jsou duté a jejich hořením v uchu dochází k prohřátí a k mírnému podtlaku, který nasává sekret. Kouř hořící svíce nasycený silicemi klesá do vnitřku ucha a vyrovnává tlaky v příušních dutinách, uvolňuje tak usazeniny a stimuluje tvorbu ušního mazu. Pokud si ho nenecháte aplikovat odborníkem v některém z mnoha masážních a relaxačních salónů, k úkonu budete potřebovat asistenta. Před použitím si připravte misku či skleničku s vodou na uhašení zbytku svíčky. Pohodlně se položte, protože celý proces trvá asi dvacet minut. Nejlépe se položte na bok na měkkou podložku a hlavu si položte tak, aby vám to bylo příjemné. Asistent nasune přiložený papírový kroužek na svíčku, zavede ji do ucha a poté zapálí. Pro zapálení si neberete zapalovač se škrtátkem, jeho zvuk je totiž opravdu nepříjemný. Nemusíte se obávat stékání vosku po tváři, plamínek je velmi pomalý a stálý. Asistent jej po celou dobu přidržuje a kontroluje, zda hoří správně. Při aplikaci je možné vnímat příjemné teplo a ke konci příjemné praskání podobné praskání dřeva při hoření. Svíce se nechává dohořet kousek nad samotným uchem u ochranného proužku, poté se vyjme a uhasí v připravené nádobě s vodou. Ucho se dočistí kousíčkem vaty.

Celý proces se poté aplikuje stejně u druhého ucha. Je důležité, aby procedura proběhla u obou uší. Po uhašení svíce ji můžete rozbalit a podívat se, kolik sekretu se v uchu nalézalo. Výsledek bývá pro toho, kdo aplikaci ušních svící zažije poprvé, velmi překvapivý. Je možné, že během druhého dne můžete zaznamenat nečistoty, které se stále dostávají z uší na povrch, proto je dobré uši opatrně vyčistit.

Ušní svíce můžete koupit v lékárnách, prodejnách zdravé výživy, relaxačních či masážních salonech nebo přes internetové eshopy. Použití ušních svíček by se mělo stát pravidelnou hygienickou součástí naší péče o tělo. Zkusit ušní svíčky totiž opravdu stojí za to, protože výsledek vás může jen příjemně překvapit.