Vlasy – zrcadlo vašeho vnitřního stavu

Vlasy jsou důležitým ukazatelem toho, že v organismu není něco v pořádku. Zažijete pár stresových situací, únavu či nedostatek spánku a ihned se tento stav na vašich vlasech odrazí. Někdy je problém hlubší a třeba nadměrné padání, třepení či lámání vlasů může signalizovat nějaké onemocnění. Každý by měl svým vlasům věnovat péči.

Pro každou ženu by měl být prvním odborným poradcem přes vlasy a vlasovou pokožku kadeřník. Právě on zná její vlasy, ji samotnou, a tak by měl rozpoznat jejich kvalitativní změnu a poradit jí, jaký vlasový či kosmetický prostředek by měla používat. Někdy má člověk ale problém s vlasy dlouhodobější a složitější, a tak by se měl poradit s trichologem, to je odborník mezi kadeřníkem a dermatologem.

Trichologie je vědní obor. Zabývá se vlasy, studuje zdravou kůži a její poškození, pomáhá speciálními přípravky řešit problémy, jako třeba:
-    olejový, tukový a potní mazotok
-    suchost vlasů
-    suchost kůže
-    lupy
-    lupénka
-    seborotická dermatitida – kožní onemocnění, které vyvolává nadměrnou či změněnou činnost mazových žláz.

 

Velmi častým problémem, který v současnosti řeší nejvíce žen je vypadávání vlasů. To je důsledkem tukových a olejových mazotoků, jde také o poškození vlasových kořínků chemickými přípravky, jako je například dlouhodobě amatérsky prováděná trvalá ondulace a barvení nekvalitními přípravky. V dnešní době existuje opravdu nepřeberné množství kvalitní vlasové kosmetiky, a tak by se na ní nemělo šetřit. Každý by měl raději sáhnout po nějaké značce.

Sice můžete koupí neznačkového přípravku ušetřit peníze, ale může vám to také přidělat další starosti.

Vypadávání vlasů může být také důsledkem dlouhodobého užívání léků, hormonální léčby a hormonální antikoncepce, špatné výživy vlasových kořínků. Velkou roli samozřejmě hraje stres, životní styl, kvalita konzumovaného jídla a nedostatek pitného režimu.

Špatná kvalita vlasů má za příčinu nedostatečné prokrvení pokožky hlavy. Pokud se odstraní zatvrdliny na krku a zlepší se prokrvení vlasové části. Zlepšit prokrvení vlasové části hlavy můžete například speciálním cvičením nebo užíváním bylinek – máty, atd.. Takovéto cvičení vám může pomoci i zhoustnutí vlasů.

Jako masáž hlavy můžete vyzkoušet sedativní masáž hlavy a obličeje. Nabízí ji mnoho masážních salonů. Navíc uvolňuje krční páteř, ramena a „otevírá“ hrudník.

Přes obličej a hlavu se účinně stimulují akupresurní body vnitřních orgánů, provádí se tzv. šamponování vlasové části pokožky (tzn. krouživé uvolňující pohyby) a jiné speciální hmaty. Šamponování pokožky má za úkol uvolnit kůži, zvyšuje průtok krve cévami a rozproudí se lymfatický systém. Lépe se tak k mozku dostává potřebná výživa a rychleji jsou pryč odváděny toxiny. Obličej i vlasy se krásně prokrví, proteplí a člověk se vnitřně zklidní. Uvolní se z těla stres.