Vrásky na čele odborníci odstraní

Vrásky na čele odborníci odstraní

Připadá lidem kolem vás, že se na ně neustále mračíte, i když máte dobrou náladu? Nebude to tím, že se nemračíte vy, ale „mračí se“ jen vaše čelo? Pravděpodobně za to mohou vrásky, které jsou výrazné a zcela změnily váš výraz obličeje. Důvodů může být hned několik. Patří sem například vrozená dispozice, váš věk, typ pokožky a mnoho dalších faktorů, kdy častý a intenzivní pohyb mimického svalu vytvořil vrásku, která posléze na kůži zůstává viditelná i tehdy, pokud se nesmějete ani nemračíte. Z takového jevu ale nemusíte být smutné, dnes už je možné vrásky odstranit.

Pomoci vám může botox, přesněji botulotoxinové injekce, které vám vstříkne odborník. Nejde o žádný složitý zákrok a po jeho podstoupení je účinek téměř stoprocentní a především je výsledek rychle vidět, obvykle zaznamenáte zlepšení již po třech dnech a do dvou týdnů je již stav optimální.

Aplikace injekcí se provádí v polosedě nebo pololeže tenkou jehlou, kterou vám lékař do nejvýrazněji zvrásněných míst vpraví roztok obsahující účinnou látku – neurotoxin známý také jako klobásový jed. Látka způsobí to, že se na nějakou dobu přeruší spojení nervu s příslušným svalem, a ten přestane fungovat.

Některé ženy se právě pro tenhle účinek botou obávají, ale není proč. I když jde o jed, je třeba si uvědomit, že z mnohých jedů se léky běžně připravují a dohlíží-li na jejich podání odborný lékař, potom lidskému organismu nejen že neškodí, ale přímo pomáhají. Množství látky užívané v kosmetologii je ale asi tisíckrát menší, než je dávka toxická

Nejčastěji se botoxové injekce aplikují do oblasti okolo obočí, kolem čela a nebo zevních očních koutků, kde bývá vrásek nejvíce. Ošetřit se dají i další obličejové partie, ale musí se vždycky postupovat velice opatrně, protože omezení pohybu třeba v oblasti kolem úst může být pro klientku spojeno s pocitem jistého nepohodlí.

Právě omezení hybnosti svalů, které způsobí vpíchnutí botoxu, je důvod, proč byste se vždycky měly svěřit do rukou pouze zkušeného odborného lékaře. Ten vám také podrobně vysvětlí, jak bude zákrok probíhat a na co je zapotřebí si dávat zvýšený pozor, aby se docílilo žádoucího efektu. Po ošetření by si klientka neměla alespoň čtyři hodiny lehat, aby botulotoxin nestekl například do očí a nezpůsobil spadnutí víček. Také by se měla vyhnout tření nebo škrábání ošetřeného místa, a to alespoň po 12 hodin a zhruba týden by neměla chodit na kosmetiku, solária, masáže a podobně.

Pokud se rozhodnete, že se vrásek zbavíte právě tímto způsobem, jedno sezení s jednou aplikací vám zaručí vyhlazení vrásek na tři až šest měsíců, pak se efekt postupně vytratí a je třeba po poradě s lékařem zákrok opakovat. Při dalších aplikacích se účinek látky prodlužuje a botox působí také jako prevence vzniku dalších vrásek.