Výběr epilátoru

Výběr epilátoru

Každá žena touží mít hladké nohy, co nejdéle po odstranění chloupků. Výrobci stále vymýšlejí nejrůznější novinky, aby byla epilace, co nejméně bolestivá. Podle čeho tedy vybírat epilátor? Zde je několik rad a tipů.

  1. Pokud budete chtít epilovat i oblast bikin a podpaží, vyberte si takový epilátor, který má nástavec na bikiny partie. Takový nástavec má užší hlavu.
  2. Existují také epilátory, tzv. 2 v 1, které slouží zároveň jako epilátor i depilátor. Ty jsou vhodné zejména pro ty z vás, které mají strach, že se koupí drahý epilátor a pak ho nebudou používat kvůli strachu z bolesti, nebo pro odstraňování chloupků v citlivých oblastech.
  3. Začínáte s epilátorem? Pak byste se měla vědět, že epilátory mají různé počty pinzet. Většinou kolem 25 pinzet, ale jsou i takové, které jich mají 40. Takový se začátečnicím nedoporučuje. Nižší počet pinzet vám pomůže si na epilaci zvyknout.
  4. Pokud se bojíte, že epilace bude bolestivá, je dobré, zaměřit se na epilátor se systémem snižující bolest. Stejně tak, jestli máte citlivou pokožku.
  5. Epilátory dnes mají různé funkce. Jednou z nich je masážní funkce. Funguje to tak, že epilátor má těsně před hlavicí malá kolečka, nebo tyčinky, které svým pohybem masírují pokožku. Odvádí tak pozornost od vytrhávání. Další takovou funkcí je studený vzduch, který znecitliví pokožku. Fouká také těsně před holicí hlavicí.
  6. Některé epilátory mají omyvatelnou hlavici. Po použití hlavici strčíte pod proud tekoucí vody, a epilátor bude připravený na další použití. Epilátory, které nemají omyvatelnou hlavu, mají kartáček, kterým musíte odstranit ulpělé chloupky.
  7. Pokud nechcete epilovat nasucho, můžete namokro. Existují epilátory, které i toto umožňují. Dokonce můžete použít i holicí pěnu. Tyto epilátory jsou samozřejmě celé omyvatelné vodou.
  8. Většina epilátorů má dvě rychlosti. Avšak dnes můžete narazit i na takové, které mají více stupňů rychlosti, dokonce můžete volit i otáčky za minutu.

Dále byste měla vědět, že při výběru je lepší se zaměřit na kvalitu, než na cenu. Ceny se sice pohybují od stovek až po tisíce, ale ne vždy je to přiměřené kvalitě. V tomto případě by se vám nemusel vyplatit drahý epilátor, se kterým byste už za rok nebyla spokojená. Určete si, jaké požadavky na epilátor máte, a z těch neslevujte. Pokud si chcete pořídit nějaký lepší epilátor, tak ať stojí za to, no ne?

Také nezapomeňte, že epilátor je vaše osobní věc, a neměla byste si ho s nikým půjčovat. Zapomeňte tak na půjčování s kamarádkou, matkou, dcerou nebo sestrou. Jen vy jste jeho uživatelka. Epilátor je stejně osobní věc jako třeba kartáček na zuby nebo žiletka.

Takže pokud jste se rozhodla si nějakého elektrického pomocníka pořídit, vybírejte pečlivě. Pokud si ho právě nemůžete dovolit, Vánoce už se blíží.