Výběr správného tónu pudru

Výběr správného tónu pudru

Pudr je důležitou součástí vašeho make-upu, ale ženy zřídka užívají pudr jinak než k rychlému přepudrování lesknoucího se nosu. Nové přípravky jsou dnes mnohem lehčí než kdysi a jsou nutné pro dovršení líčení. Pudr je kouzelnická hůlka celkové úpravy tváře. Máte-li ho v rukou, můžete zastřít většinu chyb a problémů ještě po nanesení make-upu nebo tónovacího krému.

Existují dva druhy pudru:

práškový, k zafixování make-upu, a kompaktní, který slouží ke stejnému účelu nebo k poopravení make-upu během dne.

Pudr dokáže zmírnit lesk mastnějších částí pleti a absorbuje také nevítanou vlhkost, ačkoli ve velkém množství může přidávat věk. Pudrem vytvoříte hladký a jemný povrch, na kterém se kosmetické štětečky pohybují snadněji. Sjednotí texturu pleti po nanesení make-upu a prosvětlí příliš stejný tón tvářenky nebo očních stínů.

Rtěnka vydrží na rtech déle, pokud první vrstvu jemně přepudrujeme a pak opatrně naneseme druhou.

Pudry jsou dnes k dostání ve všech barevných odstínech, ale za nejefektivnější považujeme transparentní nebo bezbarvé typy, protože mohou být použity na pleť jakékoli barvy a také neovlivňují zabarvení make-upu a korekturu.

Pokud chcete použít barevný pudr, najděte si odstín o něco světlejší, než je váš make-up – nejvhodnější jsou pudry tónované do žluta, růžovým tónům byste se měla za každou cenu vyhnout. Při denním líčení se vyhněte pudrům s velkým leskem – nechcete přece zářit. To platí zejména, pokud máte tmavší pleť, protože pudry s leskem by jí propůjčily našedlý vzhled. Raději si vyberte žlutý nebo jemně růžový odstín, který se k vaší pleti bude hodit lépe.

Pokud nanášíte make-up, ale nenávidíte lesklou pleť, poohlédněte se po pudru, který se hodí k tónu vaší pleti, a použijte ho přímo, bez podkladového make-upu. Máte-li černou nebo tmavou pleť, vyhněte se pudru s obsahem slídy, protože ta zdůrazňuje lesk pleti.

Abyste zjistila, jestli je pudr dobré kvality, otestujte si ho na hřbetu ruky, měl by být hedvábný, hladký a velmi křehký. Pokud připomíná nastrouhanou křídu a je těžký nebo ulpívá v jemných vráskách na ruce, znamená to, že postrádá jemné rozmělnění a na tváři by byl vidět.

Po nanesení make-upu chvíli počkejte, aby měl čas vsáknout do pleti, pak použijte pudr.

Ponořte štěteček do pudru a jemně sklepněte přebytečné částečky z vlasu. Pudr nanášejte na tvář směrem dolů, aby jeho jednotlivé částečky neulpěly na chloupcích, a nevytvořily tak nerovný povrch.

Pokud budete aplikovat oční stíny, naneste rychlými doteky štětce transparentní pudr pod oči. Pudr bude na oční stíny působit jako magnet. Pak setřete zbytek pudru jemným štětečkem, abyste se vyhnula skvrnám. Tento typ pudru se nedá doporučit pro starší pleť. Pokud používáte velurovou labutěnku, lehce ji přitlačte k povrchu tváře a roztírejte kruhovými pohyby, abyste pudr vetřela do pokožky. Tím se vytváří delší životnost nalíčení. Tento postup je vhodný zejména pro mastný typ pleti.

Štěteček na pudr je zaoblený a nepokryje všechny plochy, ale protože dokáže sbírat z povrchu drobné částečky je vhodný pro setření přebytečného pudru. Obecně platí, že čím měkčí a ohebnější je vlas štětce, tím lépe.

Trochu pudru naneste lehce pod oči, od kořene nosu dolu a na vrcholek brady.