Zdravé vlasy po celý rok? Žádný problém!

Zdravé vlasy po celý rok? Žádný problém!

Určitě jste si vědoma, že o vlasy je nutné pravidelně pečovat, aby vypadaly krásně a zdravě nejen na pohled. Protože ať už jsou vaše lokny poškozené od ostrého slunce nebo vyčerpané z dlouhé zimy, vždycky jim můžete pomoci k opětovné dokonalosti.
Zde je několik tipů, jak to udělat.

1.Zvyšte příjem vitaminů!
A nejen vitaminů, ale také stopových prvků! Stav vlasů totiž ovlivňují nejen vnější, ale i vnitřní faktory, a tak občas nepomůže ani sebelepší vnější péče. První věcí, kterou uděláte, by tedy mělo být zvýšení příjmu vitaminů a dalších látek potřebných pro krásu vašich loken.

2.Pečujte o vlasovou pokožku!
Možná už o svou vlasovou pokožku pečujete nejrůznějšími kosmetickými kůrami či přípravky. Ale pozor! Ty pomáhají pouze v počátečních fázích poškození! Přesto nemusíte mít obavy, vaše kadeřnice by měla bezpečně poznat, kdy je ještě vaše péče dostatečná a kdy už byste měla raději zajít k dermatologovi. Nemoci vlasů a vlasové pokožky rozhodně nepodceňujte!

3.Podstupte regenerační kůru!
Alespoň jednou za čas je vhodné nechat si provést regenerační kúru u vaší kadeřnice. Můžete si vybírat z vitamínových nebo hydratačních ošetření. Tyto roztoky působí nejen na povrchu vlasů a jejich pokožky, ale pronikají také hluboko do podkoží. A jejich přínos? Kvalitní vlasová kúra vám uvolní a očistí pokožku, zpevní vnitřní strukturu vlasu a zpevní a ochrání je na povrchu. Samozřejmě můžete jednou za čas vyzkoušet i domácí masku. Díky této péči bude vaše hříva vyživená a zdravější už od pohledu.

4.Sázejte na kvalitu!
Šampon a kondicionér volte vždy podle typu vašich vlasů. Pokud je vaše pokožka hodně problematická, raději místo kondicionéru používejte vlasové tonikum. Jestli jsou vaše vlasy jemné, vybírejte si z lehkých kondicionérů, pokud naopak vlastníte pevné a husté lokny kupte si raději kondicionér silnější se zvláčňujícími účinky. Zabráníte tak zbytečnému poškození.  

dlouhé kudrnaté vlasy5.Žádné nešetrné úpravy!
Jestli cítíte, že vaše vlasy nejsou úplně v pořádku, nesnažte se s nimi provádět náročné úkony jako je trvalá ondulace nebo barvení vlasů! To stejné platí v létě, kdy jste ohrožována UV zářením. Vlasy obarvené nebo naondulované jsou na slunci mnohem citlivější!

6.Zkraťte je!
Už opravdu nevíte kudy kam? Pak zbývá jediné řešení, na řadu musí nastoupit nůžky. Nemusíte mít strach, o svou chloubu nepřijdete. Postačí jen mírné zastřižení, které odstraní roztřepené a oslabené konečky. Existují sice přípravky, které poškozený vlas ošetří tak, že vypadá zdravě. Ve skutečnosti jde však jen o pomoc dočasnou. Poškozenou část je vždy nejlepší odstřihnout, urychlíte tak celkové regeneraci vlasu.

Pokud se budete o své vlasy starat a ošetřovat je po pobytu v náročných podmínkách, určitě se vám odmění a budou zářit už na dálku. A vy s nimi!