Zimní opálení

Zimní opálení

Léto je dávno za námi a na první sluneční paprsky si ještě nějakou tu dobu budeme muset ještě počkat. Jen marně vzpomínáme na svou snědou pokožku, kterou hladily letní paprsky. Celá naše pokožka je vybledlá a působí jakýmsi mdlým dojmem. Jak tedy tuto zimní sluneční absenci své pleti vynahradit? Asi nejjednodušší a hlavně nejlevnější péče, která pleti zaručuje opálený vzhled, je široká škála opalovacích krémů.

První samoopalovací krém spatřil světlo světa roku 1960. Jeho kvalita však nebyla příliš na vysoké úrovni. Po použití samoopalovacího krému pokožka získávala příliš nepřirozenou barvu nebo zbarvoval dlaně dooranžova. Nyní je na trhu nepřeberné množství všemožných krémů či gelů, která zvýrazní opálení, nebo dodá pokožce zlatavý tón pleti.

V letních měsících je dobré používat klasické samoopalovací přípravky. Dodá na intenzitě již dosaženého opálení a budete opálená rovnoměrně.

Právě ale v těch zimních měsících by se mělo s tónovacími přípravky zacházet velice šetrně. Každý flíček, způsobený nedbalým nanesením samoopalovacího přípravku je na světlé pokožce vidět.

Právě pro toto období je velice záhodno používat krémy, zajišťující postupné opálení. Druhý den po aplikaci krému nebude sice nic moc vidět, ale po denním nanášení pleť získá přirozený barevný tón. Výhodou takovýchto přípravků je, že pokud zjistíte, že tmavší již nechcete být, můžete kdykoliv přestat nebo se samoopalovacím krémem mazat například obden. Nikdy z postupných opalovacích krémů nevznikne hnědé tělo a bílý obličej, nýbrž zdravě vypadající pokožka těla, ke kterému nemusíte volit nový odstín vašeho oblíbeného make-upu.

Velmi žádané jsou také postupné opalovací krémy vytvořené speciálně pro potřeby pokožky obličeje. Tyto výrobky jsou univerzální – čili jsou určeny pro každý typ pleti. Obsahují zvláčňující složky, dokonce také vitamíny C a E. Pleť se projasní a získá „broskvový nádech“.

Při používání tělového i obličejového samoopalovacího přípravku, získáte přirozenou barvu pleti celého těla, že nikdo nemůže s jistotou říci, jestli je to přirozené nebo jen kosmetická záležitost.