Zimní péče o obličej

Zimní  péče o obličej

Slunce přestává svítit a místo osvěžujícího letního deštíku na nás padá studený déšť nebo sníh. Choulíme se do teplých bund a kolem krku máme pečlivě zavázanou šálu. Na hlavu ještě čepici a na ruce rukavice. Můžeme vlastně říct, že nám „kouká“ jen obličej. A to je právě to – podzim a zima.

Celé tělo máme zahalené, ale obličej je pořád nahý. Proto ta nejdůležitější péče je právě v těchto měsících o naši pleť.  Jak tedy postupovat, aby naše pleť na obličeji nestrádala?

První krok je obyčejný – odlíčit se. Nezáleží na tom, zdali se líčíte či nikoliv. Pleť potřebuje odlíčení nejen od make-upu, ale především od nečistot, které pleť načerpala za celý den. Vhodné je v zimním počasí používat spíše čisticí mléko. Je více hydratační než pleťový gel a tudíž pleť lépe hydratuje. Ideální způsob je používat jakési 2 v 1 – čistící mléko s tonizační vodou. Je to rychlé a přesto velmi účinné.

Druhý krok se týká obyčejného mytí vodou. Ideální způsob je střídání teplé a studené vody. Póry se stáhnou a vaše pleť bude přímo připravená na hydratační krém, který v zimě tolik potřebuje.

Třetí krok se týká krému. Správný výběr je to nejdůležitější pro naši pleť. Jak suchá, tak i mastná pleť potřebuje dostatečnou hydrataci formou krému a proto je nezbytně nutné, aby každá žena měla v koupelně krém, který souzní s typem její pleti. Ovšem v zimním období jsou pravidla trošku jiná. Týká se to především hydratačních krémů, které jsou tolik potřebné zvláště pro suchou a citlivou pleť. Ale co není vhodné pro zimní počasí, je používání vyloženě hydratační krémy, které mají v sobě malé množství vody. Ta může způsobit, že ve spojení s pletí a okolního mrazu může vaši pleť podráždit a místo hydratace bude pleť vysušená a o dost více citlivá.

Jaké krémy jsou tedy právě pro toto neduživé počasí vhodné? Nejideálnější volbou je mastný krém – nejlépe s přísadou bambuckého másla, který pleť dostatečně hydratuje, ale přesto nepodráždí. Takto „mastný“ krém vytvoří na pokožce obličeje lehký film, který ji chrání před mrazem, ledovým větrem a deště či sněhem.

Na trhu můžeme právě v sezóně nalézt slušný výběr takovýchto „zimních krémů“.  Tak zahalme svou pleť do lehoučkého hydratačního krému a připravme ji do zimního počasí.