Zimní péče o ruce

Zimní péče o ruce

Je známo, že ruce často „vypráví“ o tom, jací jsme. Nebo přesněji řečeno o tom, jak se o své tělo staráme. Často vídáme  vysušené ruce se zanícenými nehtovými lůžky a oloupaným starým lakem na nehty pestré barvy. Ale zamysleme se, nejsou takové právě naše ruce?

Zvláště v zimním období musíme svým rukám poskytnout mnohem důslednější péči, než v létě. I když se snažíme nosit venku neustále rukavice, zima působí na naše ruce stejně. Proto někdy cítíme nepříjemné pnutí pokožky rukou a jejich vzhled je mdlý.

 

Základním krokem k oživení rukou je důkladná očista. Nebojme se použít kartáček na nehty či peeling na ruce. Peelingem se ruce nejenom zbaví odumřelých buněk na pokožce, ale budou pak krásně promasírované a prokrvené. Zvláštní pozornost bychom měli poskytnout nehtovým lůžkům. Abrazivní přípravek z nich jemně odstraní zrohovatělou kůži a celé je zvláční.

Pro ty, kteří trpí příliš vysušenou pokožkou zvláště na hřbetu rukou je vhodná horká olejová lázeň. Na trhu najdeme speciální oleje pro potřeby rukou, ale bude stačit i obyčejný koupelový olej. Ruce vložíme do připravené lázně a necháme nejméně pět minut působit.

Po důkladným vysušení je vhodné použít na hrubé nehty sadu leštítek na nehty. Nejhrubší část leštítka nehet celkově vyhladí, stejně tak jako peeling pokožku rukou. Další část nehet vyživí a nakonec mu dodá lesk. Nehty je vhodné zapilovat do rovna. Přitom bychom se měli snažit, aby tahy pilníkem byly jedním směrem. Pokud by byl směr „sem tam“ nehet by se mohl rozštěpit a lámat.

Na vysušené nehtová lůžka je vhodné používat buď speciálně vytvořený krém právě pro potřeby na nehtové lůžka a nebo vmasírovat jakýkoli jiný mastný krém. Celou kůru zakončíme důkladným vmasírováním výživného krému na ruce.

Tuto péči bychom měli svým rukám poskytovat dvakrát týdně. V kabelce by nám zvláště v zimních měsících neměl chybět krém na ruce mastnějšího charakteru či malý kelímek určený na nehtová lůžka.

Velmi vhodná je také noční maska na ruce. Na čisté ruce naneseme větší množství masky, než krému. Poté jemně vmasírujeme – ne úplně a „natáhneme si“ kosmetické rukavice. Za celou noc se maska do rukou vstřebá a ráno budeme mít ruce hebké a zdravě vypadající.