Zkuste vrásky vymasírovat

Zkuste vrásky vymasírovat

I když víme, že vrásky biologicky patří ke stárnutí, snažíme se, aby naše pokožka byla co nejdéle hladká a pružná. Kromě biologických faktorů podmiňuje tvorbu vrásek také obličejová mimika při mluvení nebo jídle a také špatné návyky, jako je krčení čela, nosu, mhouření očí a další grimasy.

Na některé takto vzniklé vrásky „platí“ vhodné cvičení a masáže.

Vrásky na čele

Důvodem jejich vzniku je smršťování čelního svalu. Mimické svalstvo jsme schopni ovládat vlastní vůlí, a proto lze tvorbě vrásek na čele předcházet sebeovládáním. Pokud již vrásky vznikly, ošetřujeme je masáží – hlazením a jemným poklepáváním. Masírujeme zásadně předem očištěnou pokožku, na níž naneseme tenkou vrstvu vhodného krému. Nanášení provádíme jemnými hladícími pohyby a krém roztíráme po čele od pravého spánku k levému a naopak. Netlačíme.

Oči a jejich okolí

V této obličejové partii je pokožka velmi jemná a citlivá. Právě tady se nejdříve projeví chyby v životosprávě, únava, nedostatečná výživa pleti a nevhodná péče o ni. Řidší vazivo okolo očí znamená rychlejší úbytek mezibuněčné tekutiny a výraznější dispozici pro tvoření drobných vrásek.

Očím a okolí škodí přímé slunce, suchý vzduch, kouř z cigaret, alkohol a řada dalších vlivů. Pro unavené oči jsou vhodné koupele v tišících roztocích, obklady z heřmánkového nebo petrželového odvaru a vhodná je i oční gymnastika. Například otáčení očima na všechny strany. Na ošetření očního okolí používáme výživné krémy s vitamíny či speciální krémy proti vráskám. Masáž provádíme jemnými hladícími pohyby od vnitřního koutku oka přes horní víčko do koutku vnějšího a zpět pod spodním víčkem k nosu. Na pleť v okolí oka nikdy neaplikujeme stahující masky a suché krémy.

Ošetření krku

Krk a dekolt ošetřujeme stejnými přípravky jako pokožku obličeje. Vrásky vyhlazujeme masáží, kterou provádíme celou plochou prstů a dlaně. Začínáme od pravé strany směrem doleva (leváci klidně naopak), pak pokračujeme masáží dekoltu směrem od prsou k bradě. Masáž zmírní viditelnost vrásek a také zabrání ukládání tuku v podbradku a tím tvorbě dvojité brady.

Podbradek masírujeme poklepem hřbety rukou. Vše provádíme jemně, abychom pokožku nevytahovali a nenamáhali.