Zlomený nehet

Zlomený nehet

První věc, kterou u zlomeného nehtu musíme udělat, je zabezpečit ho tak, abyste předešli dalšímu poškození, než se dostanete domů nebo na manikúru.

Jestliže se nehet nalomí jen zčásti, zkuste obalit prst lepicí páskou nebo náplastí – nejdříve shora přes špičku a pak kolem nehtu. Ponechte nehtu v pásce jen tolik volnosti, aby se neohýbal. Nejlepší pomůckou jsou náplasti určené speciálně pro špičky prstů. Jestliže použijete lepicí pásku, ochraňte napřed povrch nehtu kouskem ubrousku, aby páska k nehtu nepřilnula. Pak obvažte prst natolik dostatečně, abyste ho v podstatě nemohli používat a předešli tak dalšímu poškození nehtu.

Až přijdete domů, uvolněte lepicí pásku malými nůžkami a posuďte poškození. Jestliže je jen trochu nalomený ze strany, opravte ho další vrstvou zpevňovacího laku obsahujícího nylonová vlákna. Dobré je také nehet o něco zkrátit, aby špička nenarážela do věcí a nehet se nenalomil ještě více.

Pokud se nehet odlomil úplně nebo je zlomený více než do jedné čtvrtiny své šířky, oprava je složitější. Pořiďte si sadu určenou k opravě nehtů, která obsahuje práškový i tekutý akryl a kulatý leštící pilník.

1. pomoc u zlomeného nehtu

  1. Očistěte nehet mýdlem, opláchněte vodou a nechte uschnout.
  2. Podle návodu připravený akryl naneste v silné vrstvě na celý nehet. Nechte ho dobře uschnout a pak velmi opatrně  vyleštěte povrch tak, aby vytvořil přes zlomený nehet „čepičku“. Nehet by měl být co nejkratší, čím je delší, tím je pravděpodobnější, že jím do něčeho narazíte a úplně ho zlomíte.
  3. Naneste druhou vrstvu a znovu ji vyleštěte. Některé soupravy obsahují tenký hedvábný nebo silonový plátek k vložení mezi dvě vrstvy, který zlepší pevnost nehtu. Dejte si záležet na vytvarování přirozeně vypadající čepičky.
  4. Jakmile akryl uschne, naneste na nehet vrstvu zesilovače s nylonovými vlákny. Každý další den přidáte jednu vrstvu zesilovače. Až vám doroste dostatečně dlouhý vlastní nehet, namočte ho do odlakovače a opatrně odstraňte čepičku. Zkoušejte ji střídavě uvolnit a namáčet tak dlouho, dokud nepůjde odstranit bez poškození nehtu.
  5. Toto není dokonalá metoda, ale je účinná. Mějte na paměti, že odstraňováním laku bude odlakovač zeslabovat čepičku a možná bude muset celý proces zopakovat znovu.
  6. Jak nehet dorůstá, čepička se bude odhalovat a vypadat poněkud podivně. Nezbývá nic jiného než lak smýt a čepičku na okrajích opravit. Rozhodně je lepší ponechat čepičku na nehtu tak dlouho, dokud nehet nedoroste.
  7. V zásadě platí, že když se nehet zlomí, žádná oprava nebude dokonalá a nenahradí plně váš vlastní nehet. Samozřejmě je mnohem snazší přijmout ztrátu a ostříhat  i ostatní nehty na takovou délku, aby zlomený nehet nekazil celkový dojem.