Zvláštní péči věnujte rtům

Zvláštní péči věnujte rtům

Která z nás by nechtěla mít krásné rty? Často to řešíme sháněním nejlepšího odstínu rtěnky, lesku nebo novými metodami líčení, ale to nestačí. Rty potřebují zvláštní péči. Jen takové pak budou svěží, svůdné a především zdravé.

S péčí o rty je třeba začít odstraněním odumřelých buněk a suché kůže, což zajistí peeling. Pozor ale, nepoužívejte nikdy peelingový krém určený pro pleť. Ten by mohl nadělat velké škody. Kůže na rtech má zcela jinou strukturu, než na obličeji nebo těle a proto je třeba použít speciální prostředek. Peeling na rty se prodává v podobě rtěnky, kterou nanesete a pak rty lehce promnete. Nakonec peeling setřete kosmetickým ubrouskem. Protože peelingový přípravek obsahuje i zvláčňující složku, budou pak vaše rty komplexně ošetřeny.

Stejně jako pokožka celého těla, i rty podléhají změnám, které přináší věk, a proto je třeba s přibývajícími lety pečlivěji rty ošetřovat. Nabídka kosmetických přípravků, které pomáhají odstraňovat vrásky na rtech a dodávají svěžest, je nepřeberná a vybere si každá žena.

Teprve tehdy, když jsme rty ošetřily, můžeme přistoupit k jejich líčení. Výběr rtěnky, případně lesku se může řídit naším typem, ale také náladou, příležitostí i stylem oblékání. Samo líčení by pak mělo zdůraznit naše klady a naopak potlačit nedostatky. Několik triků pro líčení rtů vám nabízíme:

Pokud máte rty úzké, pomůže konturovací tužka. Tou obkreslete obrys rtů z vnější strany a konturu pečlivě vyplňte rtěnkou stejné barvy. Uvidíte, že rty budou plnější.

Malé rty je třeba opticky zvětšit, ale je třeba postupovat opatrně, aby rty vypadaly přirozeně. Konturu lehce rozšíříme do stran a potom opět pečlivě naneseme rtěnku. Zvětšení rtů je dobré nacvičit, aby byla jistota, že jste to nepřehnaly.

Pokud je spodní ret výrazně větší než horní, je třeba tuto disproporci vyrovnat a horní ret zvětšit. Kontura musí být vedena buď po horním okraji nebo lépe lehounce nad ním. Dobrého výsledku lze dosáhnout i kombinací rtěnek, a to tak, že horní ret nalíčíme světlejším a spodní tmavším odstínem.

Je-li spodní ret příliš úzký, pak postupujte opačně a pro lepší efekt použijte na střed spodního rtu bezbarvý lesk.

V létě je třeba chránit rty před účinky slunečního záření a používat přípravky s vyšší hodnotou UV filtru. Ochranné tyčinky nepoužívejte jen při dovolené u moře, ale zařaďte je do každodenní péče o rty.

Rozhodujete-li se, že kromě rtěnky budete také používat lesk na rty, činíte správně. Nejen, že jeho použití zvýrazní vaše rty, ale mnohé z lesků obsahují i vitamíny a ochranné složky, takže vašim rtům jen prospějí. Zdraví rtů ovlivní i rtěnky s hydratační přísadou.

Jistě není třeba připomínat, že rty potřebují po celodenním nalíčení dobrou péči i večer. Je třeba je odlíčit a poté promasírovat mastnějším krémem s hydratačními účinky.